Obsah rubriky: 4. třída

Co nového ve školní družině

V úterý 26. února se budeme ve školní družině od 14.30 hod. seznamovat s krokodýly! Bude pro nás o nich připravena audiovizuální přednáška s fotografiemi a videi. Poté bude následovat ukázka živých plazů, včetně menšího krokodýla 😀 !! (V ten den přítomné děti přinesou své paní vychovatelce 50,- Kč, nejpozději do pátku 22. února, děkujeme.)

A hned další pondělí 4. března, pokud počasí dovolí, se projdeme Písnicí v Masopustním průvodu za doprovodu harmoniky. Kostýmy a masky vítány!

Pletení šál je už v cílové rovince 🙂 …

A jak jsme si užívali sníh a sluníčko na školní zahradě se podívejte tady

Ze života třídy – pohodový prosinec

Celý prosinec se nesl ve znamení pohody a těšení na blížící se nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. A užili jsme si to znamenitě, od zdobení vánočního stromečku až po rozbalování dárečků a závěrečnou vánoční diskotéku. 3.12. se naše škola stala hostitelem delegace studentů z partnerských zemí zapojených do projektu Edison. V rámci tohoto projektu se děti zábavnou formou dozvídají zajímavá fakta o zemích studentů, rozvíjejí přirozeně znalosti Aj a navazují kamarádské kontakty. Naši hosté byli příjemně překvapeni profesionálním vystoupením žáků naší školy, které proběhlo v anglickém jazyce. Studenti se aktivně zúčastnili výuky ve třídách a naučili naše děti novým poznatkům o své vlasti. V pátek žáci ve svých třídách prezentovali zajímavosti, které se vážou k jednotlivým státům – a to vše v anglickém jazyce. Tento příjemný týden byl slavnostně ukončen velkou show, na které nechyběli ani rodiče našich žáků. Doufáme, že si všichni zúčastnění hosté odnesli spoustu krásných vzpomínek na naší vlast a naše děti prostřednictvím navázaných kontaktů lépe pochopily, proč je Česko neodmyslitelnou součástí evropské civilizace. Následující týden proběhl ve škole již tradiční vánoční jarmark. Návštěvníci už při vstupu do školy nasáli pohodovou vánoční atmosféru. Ze školní jídelny, která se v tento den přeměnila na kavárničku, se linula vůně vánoček a koláčů, které pro návštěvníky připravily naše šikovné paní kuchařky. Rodiče a prarodiče si prohlédli slavnostně vyzdobené třídy a stánky, kde žáci vystavovali své výrobky, které vyrobili společně se svými učitelkami a rodiči. Bylo to příjemné a milé pozastavení v hektickém vánočním čase. Penízky utržené za prodej výrobků žáci vkládali do společné třídní kasičky. I díky finančním darům některých rodičů činí vybraná suma celkem 9 500 Kč. A jak s penězi naložíme? Divadlo, kino, zahradní párty- to jsou jen některé z návrhů našich žáků. Že jsme v předvánočním čase nemysleli jen na sebe, dokládá i výlet do lesního krmelce, který jsme absolvovali spolu s paní učitelkou Procházkovou. Odnesli jsme zvířátkům do krmelce spoustu dobrůtek. Ve fotogalerii naší třídy si můžete prohlédnout, jak nám to slušelo. Co více můžeme pro výchovu dětí udělat než je učit, aby podporovaly své bližní a potřebné? Největší radost je dávat. A o tom jsou přece Vánoce.

Předvánoční čas si 4.třída ZŠ s RvJ v Písnici, zpestřila návštěvou amerického centra. Americké centrum sídlí v budově Vratislavského paláce na Malé Straně v těsném sousedství americké ambasády.

Nádherná budova, vystavěná ve vznešeném klasicistním slohu, nás okouzlila na první pohled. Pan diplomat nás uvedl do útulného salónku, ze kterého dýchala vánoční atmosféra. A pak v uvolněném duchu začala přednáška o vánočních zvycích v Americe. Dozvěděli jsme se, proč sáně Santa Klause táhne zrovna devět sobů, proč ten první – Rudolf má červený nos, proč děti v Americe nechávají pro Santu sušenky a mléko, a mnoho dalšího. Také už víme, že tradiční vánoční jídlo v Americe je krocan a místo cukroví si pochutnávají na sušenkách „ cookies“. Na oplátku jsme panu diplomatovi zase přiblížili naše vánoční zvyky. Po společně zazpívané písničce „We wish you a merry Christmas“ jsme se odebrali do knihovny. Americká knihovna obsahuje více než tisíc titulů o amerických dějinách, politice, ekonomice a právu. Nás ale nejvíce zaujaly dětské časopisy od National Geography. Příjemná hodinka utekla jako voda. Na zpáteční cestě jsme se ještě zastavili v americké restauraci a dali si tradiční anglosaskou specialitu „Fish and chips“. Výlet se nám moc líbil a jistě si ho v budoucnu rádi zopakujeme.

 

Gabriela Kadidlová

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 28. 2. 2019 jsou všichni rodiče našich žáků, rodiče budoucích prvňáčků i ostatní veřejnost srdečně zváni na Den otevřených dveří.

Během Dne otevřených dveří v době od 8:00 do 14:00 hodin máte příležitost si prohlédnout prostory školy, zhlédnout dopolední vyučovací hodiny, práci ve školní družině a pohovořit s vedením školy.

Těšíme se na Vás!!

vedení školy, paní učitelky a naši žáci

Zápis ze schůzky Spolku rodičů

Hezký den,

pro informaci přikládám zápis z jednání Spolku rodičů ze dne 6. prosince 2018.

Spolek_zápis_prosinec_2018_final

V případě dotazů, podnětů či řešení jakýchkoliv třídních či školních záležitostí nás neváhejte kontaktovat!

Hezký nový rok 2019!

Kateřina Kubínová

Vánoční prázdniny

V sobotu začínají VÁNOČNÍ PRÁZDNINY, které se konají od 22.12.2018 do 3.1.2019.

Výuka tyto dny neprobíhá a škola je pro veřejnost uzavřena. Na naše žáky se budeme opět těšit ve čtvrtek 3.1.2019.

Přejeme vám krásné prožití svátků a hodně štěstí v novém roce.

Vedení školy.

Nevyzvednuté výrobky z keramické dílny

Vážení,

pátrání po ztracených výrobcích dopadlo dobře. Umělecká díla našla své majitele.

Stále jsou připravené k vyzvednutí výrobky s čísly 70, 56, 67, 74, 66, 64.

Děkujeme

Výrobky z keramické dílny

Vážení,

žádáme Vás o kontrolu Vašich výrobků.

Hledáme betlém s číslem 69 /zřejmě bez dvou figurek/ a také strom svícínek č.69 -podložený krabičkou od čaje.

Pro porovnání přikládám 2 odkazy na fotografie v naší fotogalerii- https://www.zonerama.com/zspisnice/Photo/4751126/163631331

https://www.zonerama.com/zspisnice/Photo/4751126/163631321

Ve škole jsou k vyzvednutí ještě označené i neoznačené výrobky.

Děkujeme, že nám pomůžete v našem pátrání.

Blanka Chýlová

Vánoční koncert v kostele 17.12. – organizace

Vážení rodiče žáků – zpěváků,

v pondělí 17.12. si děti odvedu ze ŠD v 14.45 do 1. třídy, kde si řekneme instrukce k odchodu a společně pak odjedeme MHD do kostela. Prosím děti, které nenavštěvují ŠD, aby přišli do 1. třídy samostatně (z domova) mezi 14.45 – 15.00 h. V kostele se převlečeme, občerstvíme a rozezpíváme (16-16.45 hod.) tak, abychom byli připraveni na koncert, který pro veřejnost začne v 17.00 hod., všichni rodiče jsou srdečně zváni! Budeme rádi, pokud někdo z žáků přinese malé občerstvení k čaji, který si v kostele uvaříme před vystoupením (krabičky s cukrovím nebo suché sušenky, oplatky apod. jsou vítány. Ne sladkosti či čokoládu, po kterých se špatně zpívá). Je vhodné, aby zpěváčci měli s sebou i svou odpolední svačinu (budeme v kostele až do večera, ať nejsou děti hladové). Teplý čaj v kostele zajistíme, dostatečné zázemí včetně WC máme v kostele zajištěno.

Program: 17-17.25 zpěv sbor Sedmikráska, 17.30-18.00 zpěv sbor Zvonek, 18.00 všichni zúčastnění se přesunou do hlavní lodě kostela, kde se bude zpívat „a capela“ společná vánoční píseň + rozlučková koleda diváků.

Odchod: Po skončení programu koncertu si prosím vyzvedněte děti v zakristii kostela od paní učitelky Kretíkové (cca 18.10).

Děkuji za spolupráci rodičů i zpěv, čas a energii dětí. Mgr. Olga Kretíková

Nezapomenutelný Edison

Edison je mezinárodní projekt, který se snaží o to, aby žáci základních škol lépe poznali kulturu jiných zemí a jako bonus se procvičili v angličtině. Definice je to hezká, ale jak tedy projekt probíhal?

Do naší školy přijelo šest studentů z šesti různých zemí a po dobu jednoho týdne učil každý jednu třídu, Ashok z Indie 2.B, Oleksandra z Ukrajiny 5. třídu, Aidana z Kazachstánu 3.B, Ani z Gruzie 3.A, Ting z Taiwanu 2.A a Faris z Maroka 4.třídu. Velké zahájení proběhlo v pondělí a hned po něm se žáci učili o zemích studentů, jejich zvycích, tradicích a oblíbených sportech. Zároveň se všichni připravovali na páteční prezentace a krátká vystoupení. Také prvňáčci si každý den užili jednoho studenta, pokaždé z jiné země.

V těchto několika větách jsem vysvětlila, co se v průběhu týdne stalo, ale je v nich vynecháno mnoho krásných emocí a vzpomínek. Studenti přirostli žákům k srdci, což se ukázalo po všech prezentacích a vystoupeních, když nastal čas loučení. První stážista ještě ani nedokončil své sbohem a některé děti už plakaly. V průběhu týdne jsem na stážisty slyšela tolik chvály, jako jsem od svých učitelů neslyšela za celý život. Stážisti také děkovali za cenné zkušenosti, které se od učitelů přiučili. Paní zástupkyně mi prozradila, že za poslední léta, kdy se Edison na škole koná, ještě nikdy nepotkala skupinu tak zodpovědných, skromných a nadaných mladých lidí. Myslím, že při závěrečné ceremonii nebyl nikdo, koho by odjezd studentů nechával chladným.

Na konec tohoto krásného zážitku tedy nezbývá než poděkovat všem, kdo se na projektu podíleli. Děkujeme rodinám, ve kterých stážisti bydleli a s kterými trávili volný čas. Spolku rodičů, který projekt spolufinancoval, zaměstnancům školy, paní učitelkám a hlavně všem žákům. Bez těchto lidí by se tento nezapomenutelný zážitek nemohl uskutečnit.

Agáta Křečková

asistentka koordinátora projektu

Keramické výrobky připravené k vyzvednutí

Vážení keramici,

výrobky z podzimní  keramické dílny máte připravené k vyzvednutí v 1. patře budovy školy v papírových taškách označených číslem výrobku.

Děkujeme a přejeme radost obdarovaným i Vám.

Blanka Chýlová