Obsah rubriky: 3.A

Plavání

Vážení rodiče,

termín odjezdu na plavání zůstává  stejný. Sraz před školou je v 7:05.

Gabriela Kadidlová

Setkání s rodiči

Vážení,

dne 14.9. 2017 před třídními schůzkami se konalo setkání Vás s vyučující matematiky Z. Schilhartovou a vedením školy ve 4. třídě.

Z časových důvodů nebylo možné odpovědět na všechny Vaše dotazy.

Nabízíme pokračování společného setkání ve čtvrtek  21.9. od 17,00 do 18,00 hodin na stejném místě.  Individuální pohovory s vyučující si můžete dohodnout v elektronické komunikaci

zuzana.schilhartova@zspisnice.info nebo telefonicky v době od 7,40 do 14,00  na telefonním čísle do sborovny školy  261 912 375.

Nezapomeňte se přihlásit na seminář pro rodiče  12.10.  Budeme rádi, když se  zúčastníte.

Blanka Chýlová

Matematika

Od středy 20. 9. si děti budou na výuku nosit učebnici pro 3. ročník a pracovní sešit 1.díl.   Sch.

Sběr papíru

V úterý  19.9.2017 bude přistaven u školy kontejner na starý papír. V pátek 22.9. bude odvezen. Prosíme žáky nebo jejich rodiče, aby přinesli starý papír – zvážený, svázaný do balíku a zapsali počet kg na listinu v chodbě školy.  Peníze, které získáme ze sběru papíru použijeme na potravu pro naší želvu a na odměny pro žáky při různých příležitostech.

Děkujeme Vám.

Jana Daňhelková

Schůzka třídních důvěrníků

Hezký den,

Ráda bych pozvala třídní důvěrníky na další jednání Spolku rodičů, které se bude konat ve čtvrtek 14. září 2017 od 16.00 ve školní jídelně. Dále bych rodiče chtěla informovat o možnosti nahlédnout na stránky Spolku rodičů (záložka O škole/Spolek rodičů), kde kromě jeho činnosti, platebních údajů a záznamů ze všech jednání najdete také Stanovy Spolku a hospodaření za minulý školní rok.

Kateřina Kubínová

SRPŠ_pozvánka na schůzku_září 2017

Podzimní příměstský tábor – 23.-27.10.2017

Připravili jsme pro vaše děti další ročník příměstského tábora, který navazuje na loňský ročník, takže vaše děti mohou očekávat oblíbené aktivity, jako jsou ovocné a zeleninové drinky, sportovní a výtvarné aktivity a navíc se blíže seznámí s přírodou v okolí školy a čeká nás i celodenní výlet Modřanskou roklí. Děti se mohou těšit opět na fáborkovanou s úkoly a hledáním pokladu. Závaznou přihlášku najdete v sekci Příměstské tábory. Více info na třídních schůzkách 14.9.

Vedoucí tábora: Ladislava Ondrouchová

Podzimni-tabor_letak_A4_TISK

ovoce a mléko do škol

Vážení rodiče,

počínaje dnem 12. 9. 2017 bude každý žák dostávat vždy v úterý ovoce nebo zeleninu. Počínaje dnem 15. 9. 2017 bude každý žák dostávat každý lichý týden v pátek neochucené mléko. Dodávky ovoce a zeleniny v projektu Ovoce do škol“ a mléka v projektu „Mléko do škol“ budou dětem dávány nad rámec pravidelného školního stravován  tzn. ,  že dodávka ovoce, zeleniny a mléka nebude nahrazovat naplňování výživových norem stanovených vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stravování. Úkolem projektu je především vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu mléka, ovoce a zeleniny. Úspěšné řešení uvedeného úkolu je postaveno na širokém partnerství mezi rezortem školství, zdravotnictví a zemědělství. Dodávané produkty dostanou děti z cílové skupiny zdarma. Předmětem podpory jsou čerstvé ovoce a zelenina bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli a sladidel a dále balené ovocné a zeleninové šťávy, bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli, sladidel a konzervantů. Podíl balených ovocných a zeleninových šťáv může činit nejvýše 25 % celkového počtu dodávek produktů do každé školy. Každé balení ovocné a zeleninové šťávy a každé balení čerstvého ovoce a zeleniny musí být označeno nápisem „Ovoce do škol“.

Nezkonzumované ovoce, zeleninu nebo mléko děti přinesou domů.

 

Jana Daňhelková

Oznámení

Dobrý den,

bohužel Vás musím informovat, že byly objeveny u některých žáků ve vlasech hnidy. Prosím Vás o důkladné prohlížení vlasů dětí.

Děkuji Daňhelková

Matematika

Ještě poprosím, aby měly děti v penále malé tužkové lepidlo a nůžky.

Děkuji    Schil.

Pomůcky a výuka matematiky

Vážení rodiče, vítám Vás v novém roce. Prosím, aby děti měly do pondělí 11.9. následující pomůcky:

Obalené všechny sešity a  učebnici pro 3.tř.

Oboustrannou podložku úzká i široká linka, 1 x  A4

Průhledné plastové desky obálkového typu s cvočkem a v nich – mazací tabulku, houbičku  nebo hadřík, fixa, trojúhelník s ryskou, druhý trojúhelník nebo 30 cm pravítko, kružítko nejlépe na mikrotuhy a balení tuh navíc, mikrotužka s balením tuh 0,5 , 1x tužka č. 3 nebo F, H, 2H, 3H, ořezávátko

V penále malé tubičkové lepidlo a nůžky

Do školy zatím nenosí učebnici 3.tř., ale pouze PS z 2. tř. – 3. díl, kde dokončíme poslední kapitolu v rámci opakování učiva 2. ročníku

Děkuji za spolupráci    Schil.