Obsah rubriky: 3.A

Zápis z jednání Spolku rodičů

Hezký den,

Pro informaci rodičům přikládám zápis z jednání Spolku dne 8. listopadu 2017.

SRPŠ_zápis_listopad 2017_final

Kateřina Kubínová

Projekt EDISON 19.2.-25.2.2018

Vážení rodiče,

hledáme ubytování ještě pro dva studenty. Rodina může ubytovat i dva studenty. Děkuji za podporu.

Kontakt : Ladislava Ondrouchová, 777 259 027

Fotografie z Halloweenského strašení

Ve fotogalerii jsou již umístěny fotografie z Halloweenského odpoledne!

Ze života třídy – pohodový říjen

Říjen uběhl jako voda. Byl akční, ale také krátký. V jeho závěru proběhlo ředitelské volno a také vytoužené podzimní prázdniny. Někteří je trávili s prarodiči na venkově a někdo využil již tradiční nabídku naší školy a přihlásil své dítko na příměstský tábor.

Hned první týden se nesl ve znamení „sběru starého papíru“. Docela se nám dařilo. Naše třída skončila na krásném druhém místě a dostala spoustu sladkostí. Nasbírali jsme dohromady 705 kg.

Na závěr měsíce jsme uspořádali Halloween.  Halloween je keltský svátek, ale naše třída si ho vypůjčila, aby nabídla svým žákům pobavení a poučení. Ten letošní se opravdu povedl. Přes noc se učebna změnila na strašidelnou komnatu, plnou netopýrů, pohádkových bytostí, dýní a obrázků. Náš strašidelný průvod se prošel celou školou, vystrašil nic netušící paní učitelky a spolužáky a v neposlední řadě i paní ředitelku, které se masky moc líbily, a tak nás odměnila pytlem sladkostí. Poté proběhla soutěž o nejstrašidelnější masku.  A pak vypukla strašidelná diskotéka! Jak nám to slušelo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii naší třídy. Již teď se moc těšíme na příští Halloween!

Nezahálela ani výuka.  V Čj opakujeme párové souhlásky a měkké a tvrdé souhlásky. Učíme se rozlišovat slova příbuzná a různé tvary stejného slova. Brzy nás čekají vyjmenovaná slova. Zlepšili jsme se ve čtení a reprodukce textu už pro nás také nepředstavuje žádný problém. Rozvíjíme různé čtenářské strategie. Vytváříme myšlenkové mapy, učíme se rozlišovat, co je fakt a co názor, předvídáme, co se v příběhu stane. Prvouka je také zábavná. Probrali jsme už téma město, vesnice, obec a učíme se rozlišovat pomoci směrové růžice světové strany. Dozvěděli jsme se, kde se na mapě nachází ČR a které evropské státy jsou našimi sousedy.

A co nás čeká v listopadu? Malé prověrky a také čtvrtletní hodnocení a sebehodnocení. Tak nám držte palce!

 

Gabriela Kadidlová

 

 

Omezený provoz ve školní jídelně

Vážení,

z důvodu nemoci paní kuchařky se 30.10. -1.11.2017 vaří pouze jedno jídlo.

                         Děkuji za pochopení Piewaková vedoucí ŠJ

Bazar s dětským oblečením a sportovním vybavením

Vážení rodiče,

V době konání keramické dílny (sobota 4. listopadu, 10 – 14 hod) bude možnost v prostorách školy prodávat či nakupovat dětské oblečení, boty a sportovní potřeby. Začátek je v 10 hod (příchod prodávajících a organizátorů v 9.30), konec ve 14 hod.

Takže pokud jste akorát zjistili, že doma máte navíc už malé lyže a boty, brusle, kolo či sportovní i jiné oblečení po dětech, určitě přijďte! A ostatní, pokud právě sháníte novou lyžařskou výbavu, zimní oblečení či jiné věci pro děti, taky přijďte!

Od prodávajících budeme na místě vybírat „příspěvek na organizaci a stůl“ 100,– Kč. Případné zájemce prosím o nahlášení na mojí adresu – kubinova525@gmail.com .

Budeme se na vás moc těšit!

Za Spolek rodičů,

Kateřina Kubínová

Obědy

Žádám rodiče,aby včas objednávali stravu.

Za pochopení děkuji Ivana Piewaková vedoucí ŠJ

Volby 2017

Informace k pátku 20. října, kdy se v naší škole budou konat Volby 2017.
Výuka bude probíhat dle rozvrhu, pouze některé páteční třídnické hodiny odpadají. Jediná výjimka se týká třídy 1. A, která skončí vyučování o 15 minut dříve (12.20) z důvodu organizace v jídelně.
Již od 12.00 nebude dětem zpřístupněna ranní a koncová družina. Budeme se pohybovat v horních patrech školy. Při vyzvedávání dětí zvoňte pouze na modrou a fialovou ŠD, telefon dole bude odpojený. Koncová družina proběhne v modré ŠD.
V budově školy se bude v pátek pohybovat větší množství lidí (koncová družina bude nahoře), prosíme tedy rodiče o kontrolu dětí při převlékání, děkujeme! M. Štaflová

 

Ředitelské volno

Oznámení o ředitelském volnu v termínu 23.10.-25.10. 2017

Ředitelské volno

Podzimní keramická dílna

plakat keramika_112017_uprav