Obsah rubriky: 3.A

Video Akademie 2017

Poděkování rodičům za Školní akademii

Vážení rodiče,

chtěla bych Vám jménem Spolku rodičů moc a moc poděkovat za Vaší pomoc, spolupráci a účast na naší Školní akademii. Akce se myslím velmi podařila, vybralo se něco přes 9.000,- Kč! Vámi připravené občerstvení se téměř všechno prodalo a děti byly úžasné. Páťáci svým vystupováním působili jako profesionální moderátoři a přejeme jim tímto mnoho zdarů v jejich následujícím vzdělávání.

Přeji všem klidné a odpočinkové léto a teším se na další společné akce!

Kateřina Kubínová

 

Školní akademie 2017

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás pozvali na slavnostní ukončení školního roku – Školní akademii 2017, která se uskuteční ve čtvrtek 22. června 2017 od 17.00 hod na školním hřišti. Škola ve spolupráci se Spolkem rodičů zajistila pódium a ozvučení, na kterém nám děti předvedou, co se pro nás naučily.

Jménem Spolku rodičů si Vás dovoluji požádat o spolupráci. Stejně jako v minulých letech bychom rádi ve stánku Spolku prodávali domácí výrobky. Prosím tedy šikovné maminky, babičky a další o pomoc s občerstvením. Vzhledem k letnímu období a další nabídce občerstvení Vás prosíme o přípravu slaného občerstvení (slané koláče a pečivo) a ovoce a zeleniny v libovolné formě (např. namíchané misky nebo prodej jednotlivých kusů určených rovnou k jídlu). Za vybrané peníze z prodeje a tomboly pořídí škola nové sportovní dresy pro děti.

Pokud nám chcete a můžete pomoci, dejte mi prosím vědět.

Moc děkuji a těším se na Vaší hojnou účast!

Kateřina Kubínová

 

Oznámení o vyhlášení volna ředitele školy

Oznamuji, že   29.-30.6. 2017 jsem vyhlásila volné dny  dle § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání.  Důvod vyhlášení.  Příprava na nátěry oken, opravu podlah  a dveří   v 1.NP  budovy školy.

Provoz školní družiny  bude v tyto dny zajištěn  v době od 7,00 do 15,00 hodin.

ředitelka školy Mgr. Blanka Chýlová

 

Domácí příprava ve škole končí 16. června.

Orientační běh

orientacni-beh

výtvarka

7. 6. se výtvarka nekoná. Kroužek zakončíme happeningem 14. 6.

Ze života třídy – náročný květen

Květen je za námi. A jak už nadpis napovídá, byl náročný ale i zajímavý.  V rámci třídnických hodin se seznamujeme se správnými pravidly chování vůči  dospělým a spolužákům. Učíme se navzájem respektovat, neubližovat si ,neposmívat se, ale chovat se ohleduplně. Tato pravidla se pak snažíme aplikovat i v praxi. Nešidili jsme ani výuku. V Čj už jsme probrali slovní druhy, psaní vlastních a obecných jmen. Za pomoci týmových her a soutěží už dobře zvládáme měkké a tvrdé souhlásky i párové souhlásky. Oblíbili jsme si také dílnu čtení. Začali jsme ji zařazovat vždy jednou týdně, ale děti pokračují ve čtení svých knížek také doma. Prvouka nás baví. Už jsme probrali hospodářská a lesní zvířata a čeká nás vytváření myšlenkové mapy. V Aj finišujeme a zahajujeme závěrečný mini projekt. Také nacvičujeme taneček na školní akademii. Závěr měsíce se nesl ve znamení pohody a těšení se na cyklojízdu. Ta se již tradičně konala na hřišti u ZŠ Meteorologická. I tentokrát byly pro vítěze připravené věcné ceny a sladkosti. Z naší třídy se cyklojízdy zúčastnilo 12 žáků. A byli opravdu šikovní. Nejdříve absolvovali jízdu zručnosti a pak na jednotlivých stanovištích plnili různé úkoly. Poté si vyzkoušeli hromadnou jízdu. A všem se to moc líbilo. Pro děti, které se neúčastnily cyklojízdy, připravily paní učitelky zábavný a poučný program týkající se dopravní výchovy. A co nás čeká v červnu? 8.6. třídní schůzky, 14.6. orientační běh, 22.6. Botanicus , 22.6. Akademie, 26.6. oblíbená zahradní párty, 27.6. předávání knižních odměn. Ale především ještě závěrečné prověrky. Tak nám držte palce!

Gabriela Kadidlová

Důležité upozornění

Oznamujeme Vám, že v pátek 2. června 2017 bude z provozních důvodů omezen provoz školní družiny do 16.30 hodin.

Děkujeme za pochopení.

Ze života třídy – akční duben

Jak už název napovídá, měsíc duben se nesl v akčním duchu. Hned na jeho začátku jsme jeli na ŠVP, do rekreačního střediska Šlovice na Křivoklátsku. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme si užili nádhernou přírodu. V okolních lesích jsme poznávali různé rostliny a živočichy. Své poznatky jsme pak zaznamenávali do deníčku. Navštívili jsme elektroskanzen Čechův mlýn, který pochází z roku 1919 a byl jedním z prvních elektrických mlýnů v Evropě. Velice nás bavila také celotáborová hra na téma Řecké báje a pověsti. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, které jsme pak úspěšně aplikovali ve hře A – Z kvíz. Večer pak následovala diskotéka a oblíbený pořad Tvoje tvář má známý hlas. Žáci zažili nejedno dobrodružství,  které prověřilo jejich samostatnost.Po návratu do školy na nás čekaly  prověrky a čtvrtletní hodnocení naší práce za uplynulé období. Poté následovaly vytoužené velikonoční prázdniny. Ke konci měsíce naší školu navštívil divadelní soubor Karavana s krásným a poučným představením Evropa 1. Na palubě Nautiliu jsme navštívili Řecko, Francii, Anglii a Slovensko. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací o kultuře, hudbě, gastronomii a historických pamětihodnostech jednotlivých států. Odpovídali jsme na spoustu kvízových otázek a někteří z nás si odnesli i diplom. Už teď se těšíme na další představení Evropa 2.

A co nás čeká v květnu? 31.5. proběhne v areálu ZŠ Meteorologická již tradiční cyklojízda. Na vítěze čekají věcné odměny.

G. Kadidlová