Category Archives: 1.A

cyklojízda

31. 5. proběhne u ZŠ Meteorologická cyklojízda. Z naší třídy se na ni přihlásilo 11 dětí. Ty dorazí do školy na kole a s helmou. V určený čas (8.20) se potom na kole přemístí se mnou a s paní asistentkou k ZŠ Meteorologická. Po absolvování cyklojízdy se zase společně vrátíme ke škole. Děti by s sebou měly mít pití (připevněné na kole nebo v batohu).

Pro děti, které se cyklojízdy neúčastní, bude ve škole zajištěn program. S sebou cvičební úbor na pobyt venku.

 

Muzeum Karlova mostu

Ve čtvrtek 1. 6. nás čeká výlet do Muzea Karlova mostu a následná projížďka lodí po Vltavě. Sraz ve škole je již v 7.50, návrat předpokládám mezi 12. a 13. hodinou. S sebou budou děti potřebovat svačinu, pití a průkaz MHD nebo 2 jízdenky na 90 minut.

focení

V pátek 2. 6. proběhne ve škole focení tříd a jednotlivců nebo skupinek. Cena fotografií bývá obvykle 25 Kč a 35 Kč. Proberte s dětmi, jestli se mají vyfotografovat také samostatně nebo s kamarádem.

třídnická hodina

Ve středu 24. 5. budeme mít třídnickou hodinu.

tělocvik

V případě příznivého počasí bude tělocvik probíhat venku. Je proto potřeba, aby měly děti s sebou oblečení a obuv vždy na obě alternativy (cvičení venku i v tělocvičně).

Důležité upozornění

Oznamujeme Vám, že v pátek 2. června 2017 bude z provozních důvodů omezen provoz školní družiny do 16.30 hodin.

Děkujeme za pochopení.

video angličtina

škola v přírodě

Po domluvě s vámi na předchozí třídní schůzce jsem na škole v přírodě za děti zaplatila vstupné do Čechova mlýna 75 Kč za třídu a 20 Kč za pohlednici se známkou za každého žáka. Prosím tedy o 25 Kč od každého dítěte.

Děkuji.

KA

škola v přírodě

Vzhledem ke změně místa ubytování na škole v přírodě se mi podařilo dosáhnout snížení ceny o 100 Kč. Peníze vám budou vráceny na účet, ze kterého byly odeslány.

duben

Hlavní událostí měsíce dubna byla jistě škola v přírodě.

Přestože počasí nebylo naším přítelem a přálo spíše výuce než pobytu venku, učily se děti jen trochu a užívaly si krásnou okolní přírodu.

Na procházkách malebným údolím Berounky jsme objevili mloky skvrnité i s mláďaty, potkali mladého srnečka, rozpoznávali ptáky a hmyz, ochutnávali medvědí česnek, mladé kopřivy, hluchavky a sedmikrásky.

Navštívili jsme Elektroskanzen Čechův mlýn, kde nám nadšený majitel vysvětlil funkce a principy jednotlivých zařízení malé vodní elektrárny i jí poháněného mlýna. Panu Čechovi se podařilo u několika dětí vzbudit opravdový zájem o věc, což pro něj byla milá odměna.

Odpoledne plnily děti úkoly táborové hry na téma řeckých bájí. Jednotlivé týmy si postavily koráb, vyrobily vlajku a vydaly se na výpravu za zlatým rounem. Večer potom všichni tančili na diskotéce, zpívali v soutěži Tvoje tvář má známý hlas a dolovali vědomosti při A-Z kvízu. Přestože měli prvňáci věkový handicap, v soutěžích se umisťovali na předních místech.

Byla jsem moc ráda, že se k sobě děti chovaly hezky, ohleduplně a byly ochotné si pomoci. Odloučení od rodiny zvládaly statečně.

Při cestě domů se v dětech mísily rozporuplné pocity. Na jednu stranu se jim ze školy v přírodě moc nechtělo, na druhou stranu se ale těšily na rodiče a sourozence.

V dubnu ještě proběhlo na naší škole divadelní představení Evropa. Děti se zábavnou a vtipnou formou dozvěděly nebo dokonce zopakovaly základní informace o státech Evropy. Herci naše žáky za jejich znalosti velmi chválili.