Category Archives: 1.B

Spaní ve škole

Děti jsou vpořádku, děkujeme všem, kteří napekli, byla to veliká dobrota. Děti hrály divadlo, hodovaly, hledaly skřítky a poslouchaly pohádku. Krásně spaly celou noc až do osmi hodin. Pár fotek je ve fotogalerii, bohužel to nejkrásnější se mi nepodařilo zaznamenat.

V žákovských knížkách mají děti oznámení o akcích příštího týdne – cyklojízda a parník.

2.6. přijde fotograf, udělá fotku třídy za 35,-Kč, tak ať to dětem v pátek pěkně sluší (budou na ní koukat celý život). Kdo bude mít zájem – vyfotí i skupinky dětí, každý ve skupince zaplatí 25,-Kč.

Nezapomeňte, že 5.6. odjíždíme na školu v přírodě. Čas odjezdu 5.6. v 9:00, sejdeme se v 8:30. Přijedeme 9.6. ve 12:30-13:00.

Jana Daňhelková

 

Důležité upozornění

Oznamujeme Vám, že v pátek 2. června 2017 bude z provozních důvodů omezen provoz školní družiny do 16.30 hodin.

Děkujeme za pochopení.

Den dětí

1.6. 2017 se nebudeme učit a svátek dětí oslavíme plavbou lodí po Vltavě a prohlídkou Muzea Karlova mostu.  Prosím tuto informaci dětem neprozrazujte, byla bych ráda, aby to bylo překvapení pro děti. Podrobnosti vám včas oznámím.

Jana Daňhelková

video angličtina

Květnové mimořádné akce

Vážení rodiče,

24.5.2017 budou žáci 1.B  spát ve škole. Jedná se o přípravu na školu v přírodě, protože víc než polovina žáků ještě nikdy nespala v kolektivu dětí bez rodičů.

Prosím, aby děti přišly do školy v 19. 00 a měly karimatku, spací pytel, pyžamo, kartáček a pastu na zuby, malý ručník a v krabičce něco na snídani. Čaj dětem ráno uvařím.

Akce není povinná, v případě, že se jí vaše dítě nezúčastní, prosím o zprávu, abychom na vás před školou zbytečně nečekali.

31.5. zveme děti na cyklojízdu, která je součástí kampaně Dny bez úrazu a Vidíš mě?

Na programu bude beseda pořádaná Policií ČR a jízda zručnosti na hřišti v ulici Skalka. Děti přijedou do školy na kole, s helmou a ve vhodném oblečení, nezapomeňte také na zámek na kolo.

Akce se mohou zúčastnit děti dobrovolně, ostatní budou pracovat ve škole.

Na případné dotazy ráda odpovím.

Daňhelková

Cyklojízda

cyklojizda

Co se děje v naší třídě.

Vážení,

dnes jsme ve SLABIKÁŘI dočetli na str. 87.  Je možné se k článkům a cvičením ve SLABIKÁŘI vracet. Co děti nemají procvičené nebo hotové, mohou dokončit.

9.5. v úterý se vrátíme na str. 74-75.  Od středy nás čeká čtení a psaní slov s tvrdými a měkkými slabikami str. 89-91.

9.5. v úterý se vrátíme v PÍSANCE č.4 na stranu 6.  Od středy pokračujeme na str. 24 a 25.

Ve volných chvílích mohou děti dopisovat texty v PÍSANCE č.3.  Do konce května jí budou mít všichni dopsanou a odevzdají ji.

Probrané učivo můžete s dětmi procvičovat také na počítači na stránkách www.onlinecviceni.cz.

Přeji Vám klidné dny volna.

Blanka Chýlová

 

 

 

Perníková chaloupka

S konečnou platností jsme se dnes dozvěděli, že zítřejší akce ke Dni Země proběhne z důvodu špatného počasí v libušské sokolovně. Čas odchodu zůstává stejný (ve 14 hodin od školy), ale pravděpodobně se vrátíme o něco dříve (mezi 16.00 až 16.30). Doufáme, že si i tak děti akci užijí ☺.

Akce ŠD příští čtvrtek…

Ve čtvrtek 27.4.2017 pořádá Sokol Libuš akci ke Dni Země „Perníková chaloupka aneb cesta pohádkovým lesem“. Jde o putování od Alberta Modřanskou roklí až k přehradě. Cestou budeme plnit úkoly a také se zapojíme do úklidu okolí.

Vaše děti se mohou této akce zúčastnit se školní družinou. Pokud se povede počasí, budeme se s dětmi vracet přes Cholupice. Proto je velmi nutné, aby děti měly pohodlnou turistickou obuv, svačinu a pití. Odchod od školy plánujeme na 14.00 a návrat kolem 17.00 hodin. V případě deště se akce bude konat v sokolovně, to bychom se vrátili určitě dříve. (Dotazník o účasti přinesou děti v pondělí.)

Keramika s Radkou Vlčkovou se tento den nebude konat, ale děti, které nepůjdou s námi, mohou mít lekci keramiky s Jitkou Jandovou ve 13.30 hod. (Jen prosíme o oznámení předem, děkujeme.)

Ředitelské volno

Oznamuji, že na 21.4.2017 jsem vyhlásila volné dny  dle § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání.

Důvod vyhlášení:

Zápis do 1. tříd

Zákonní zástupci žáků budou  informováni také písemným sdělením v žákovských knížkách.

Blanka Chýlová