Obsah rubriky: 2.B

Jíme zdravě a s chutí…

V úterý 16. ledna mezi 14 a 15 hodinou proběhne ve školní družině interaktivní přednáška na téma zdravé stravování.

Kapacita je omezena, přednostně se budou toto úterý účastnit mladší děti. V případě, že bude limit překročen a budou-li mít starší děti v dostatečném počtu o program zájem, domluvíme s lektory ještě jeden termín.

Prezidentské volby…

Informace k pátku 12. ledna, kdy se v naší škole budou konat prezidentské volby.
Výuka bude probíhat dle rozvrhu. Jediná výjimka se týká třídy 1. A, která skončí vyučování o 15 minut dříve (12.20) z důvodu organizace v jídelně.
Již od 12.00 nebude dětem zpřístupněna ranní a koncová družina. Budeme se pohybovat v horních patrech školy. Při vyzvedávání dětí zvoňte pouze na modrou a fialovou ŠD, telefon dole bude odpojený. Koncová družina proběhne v modré ŠD.
V budově školy se bude v pátek pohybovat větší množství lidí (koncová družina bude nahoře), prosíme tedy rodiče o kontrolu dětí při převlékání, děkujeme! M. Štaflová

Předčasné volby do školské rady 22.1-25.1.2018

info o předčasných volbách do školské rady Volby do školské rady

Pozvánka na akci – Sebeobrana dětí

Vážení rodiče,

Zdravím vás v novém roce a ráda bych vás pozvala na akci Spolku rodičů – Umím přežít v městské džungli, která se bude konat v sobotu 13.1.2018 od 10.00 hod v Sokolovně Libuš.

Zájemce prosím o přihlášení na https://goo.gl/forms/HcfsvXNTjFj6N7e33

Děkuji a těšíme se!

Kateřina Kubínová

Sebeobrana pro děti_leták

Vánoční prázdniny

V sobotu začínají VÁNOČNÍ PRÁZDNINY, které se konají od 23.12.2017 do 2.1.2018.

Výuka tyto dny neprobíhá a škola je pro veřejnost uzavřena. Na naše žáky se budeme opět těšit ve středu 3.1.2018.

Přejeme vám krásné prožití svátků a hodně štěstí v novém roce.

Vedení školy.

POZOR

Z důvodu velké nemocnosti  odvolávám páteční kroužek florbalu. Hodina bude nahrazena.

Gabriela Kadidlová

zkrácené vyučování

Z provozních důvodů je v pátek 15. 12. zkrácené vyučování. Třída 2.B  bude mít jen čtyři vyučovací hodiny. Na oběd půjdou děti jako druhá skupina. Po obědě budou přibližně ve 12.30. ŠD funguje jako obvykle.

 

 

Podzimní příměstský tábor – foto a video

Vážení rodiče a milé děti,

ve fotogalerii naleznete foto z tábora a v záložce Příměstské tábory se můžete podívat na příběhy, které jste natočily.  Děkuji všem rodičům a dětem za jejich zpětnou vazbu.

Ladislava Ondrouchová

 

Umělecká díla z keramické dílny

Milí keramici,

Vaše výrobky vytvořené na  keramické dílně, která se konala 4.11., budou  připraveny k vyzvednutí v době konání Vánočního jarmarku od 15 hodin.

Můžete si je po té vyzvednout kdykoli  v době provozu školy  od 6,30 do 17,30 hodin.

Umělecká díla budou  vystavena na okenních parapetech před ředitelnou v 1. patře.

Radmila Vlčková

 

1.čtvrtletí ve 2.B

Vážení rodiče,

Za poslední měsíce jsme udělali hodně práce. Rychle jsme se sblížili a našli si k sobě  cestu. Děti jsou nadšené do každé práce, která je čeká. Jsou skvělá parta, krásně spolupracují. Silnější pomáhají slabším a chlapci jsou (většinou :-) ) k dívkám galantní.

V českém jazyce jsme se již mnohé naučili. Umíme určit slova nadřazená, podřazená, slova protikladná a souznačná. Děti se stále zlepšují v diktátech a naše společná práce „encyklopedie zvířat„ je nadchla. Nová látka bude pro děti snadná.

V matematice máme za sebou počítání do 30. Všechna prostředí jsou pro ně zábavná a umí je většinou dobře vyřešit. Čeká nás oříšek jménem násobilka. Věřím, že ho lehce rozlouskneme a posuneme se dál.

Prvouka je pro děti zábavná. Vymýšlíme všechny možné způsoby, jak si výuku obohatit. Děti se krásně zapojily do soudu, kde jsme rozhodovali, zda je rajče ovoce či zelenina.

Velice mile mě překvapilo, jak  jsou děti zručné. Každá výtvarná výchova či pracovní činnosti jsou pro mě překvapením. Děti rádi zapojují svoji fantazii a kreativitu.

V posledních měsících jsme měli krásnou akci „Dny pro záchranu života“, která děti bavila. Zkusily si první pomoc a navštívili interiér opravdové sanitky, což vzbudilo úžas.

Těším se na další chvíle strávené s touto třídou.

Přeji pohodové předvánoční dny.

Lenka Červená