Obsah rubriky: 2.B

Dny pro záchranu života II

Vážení,

ve škole se zítra a pozítří budeme  připravovat na život tak trochu jinak.

Pro každou třídu je připraven dvouhodinový program v rámci vyučování.

Více informací o programu najdete v odkazu.

 

Zápis ze schůzky Spolku rodičů

Hezký den,

pro informaci přikládám zápis z prvního jednání Spolku rodičů ve školním roce 2018/2019 konaného dne 6. září 2018.

Spolek_zápis_září 2018_final

V případě dotazů, podnětů či řešení jakýchkoliv třídních či školních záležitostí nás neváhejte kontaktovat!

Kateřina Kubínová

Učivo týdne do 14.9.

ČJ – po str. 7 + 2 pracovní listy, máme připravený diktát str. 7/ cv. 3 – upravený viz bílý sešit, v pondělí ho budeme psát na ostro na známky.

M – str. 48, 49, 50/1 a po str. 11/1, psali jsme prověrku na sčítání do 15, výsledky budou v pondělí.

PRV – uč. 8-9, PS 4-5

AJ – umíme slovíčka přečíst i napsat- členové Happy Housu (Jack, Polly, Daisy, Oto atd…). Začínáme abecedu.

PČ – budeme potřebovat suché pastely

Hezký víkend přeji všem, O.K.

Sběr papíru

Sběr starého papíru se uskuteční v týdnu od 24.9. – 27.9. 2018. Kontejner bude přistaven na parkovišti školy. Děkujeme R.Dubová

VV

Na pondělní hodinu výtvarné výchovy  ( 17.9. ) bych poprosila, aby  měly děti asi 6 svých vytištěných prázdninových obrázků – klasický formát fotografie. Ideálně černobílý tisk. Pokud fotky nebudou mít, využijí k výrobě koláží denní tisk. Děkuji   Sch .

 

Sokolení…

Příští týden, ve středu 19. září, se mohou děti zúčastnit se školní družinou zábavně – sportovní akce „Sokolení“ , která se bude konat v libušské sokolovně. Podrobné informace přinesou děti v pondělí na lístečku. Prosím o rychlé vyplnění a vrácení svým vychovatelkám. Děkuji, M. Štaflová

Upozornění

Prosíme všechny rodiče, kteří vozí své děti autem, aby využívali parkoviště pod plochou a do školy své děti vedli přes areál základní školy. Nezastavujte před školou, ohrožujete tím žáky naší školy V ulici před školou je zákaz zastavení, který musí být dodržen. Policie vyhodnotila dopravní situaci před školou jako dostatečně bezpečnou v případě, že budou dodržována pravidla silničního provozu stanovená v této mimořádné situaci.

Prosíme o zvýšenou ohleduplnost a snížení rychlosti i v přilehlých ulicích.

Vedení školy

Učivo 1. týdne do 7.9.

ČJ – Pí po str. 3 (včetně), uč. po str. 6/cv. 3, včetně… psaní do sešitu: str. 4/1e), 5/2 a) i b)

M – po str. 9/ cv.1 (včetně)

PRV – uč po str.7, PS vyplněna první strana 3

AJ – uč. po str. 5, PS nic, umíme slovíčka: „book, pencil, hat, bag, pen, jumper, Happy house, hello, good morning“, říci jak se jmenuji a pozdravit se.

Nezapomeňte na pondělí si přinést VV potřeby, v týdnu pak hygienické potřeby a na svačiny stále ještě pár dětí nemá textilní ubrousek (lavice není hygienická pro jídlo). Děkuji.

Přeji příjemný víkend, O.K.

Hygienické potřeby pro třídu.

Dobrý den,

děkuji Vám za milé třídní schůzky a návštěvu školy včera večer. Na třídních schůzkách jsem zapomněla zmínit, že je třeba přinést do třídy hygienické potřeby pro Vaše děti. Protože úložných prostor nemáme příliš, rozdělila bych donášku na dvě skupiny. Prosím, aby 1. část třídy – tj. žáci s evidenčním číslem 01 – 10 přinesli toto pololetí, žáci s číslem 11 – 18 přinesou příště, až nám 1. várka dojde (předpokládám po Vánocích), dám včas vědět. Na jednoho žáka je třeba připravit minimálně:

  • papírové utěrky (menší šíře, aby se nám vešly do držáku), 3 role
  • papírové kapesníky – prosím ty kosmetické „tahací“ z krabičky, ne samostatné balíčky, 3 krabice

Děti jsou poučeny, že až potřeby přinesou, nahlásí mi je, abych si je zapsala (případně prosím dětem připomeňte). Předem děkuji za včasnou donášku, zima a „rýmičky“ se blíží 🙂

Zdravím O.K.

Druháci, vítejte v novém školním roce.

Vážení rodiče,

vítejte v novém školním roce. Ráda bych Vás upozornila, že naše první třídní schůzka se koná již tento čtvrtek od 17.30 h. ve 2.B ( učebna ve 2. patře školy, současně modrá družina).

Dnes jsme zahájili vyučování již podle rozvrhu. Děti dostaly pracovní sešity z M, z AJ a písanku. Pracovní sešity mají většinou i další díly, ty jim budu popouštět postupně, jak dopracujeme díly první. Z prvouky dostanou PS v pátek. Prosím, pomozte jim sešity podepsat – domluvily jsme se, že jméno bude v pravém dolním rohu sešitu. Jednotné umístění je důležité pro snazší rozdávání ve třídě. Možno vlepit štítek se jménem, nebo napsat fixou na CD (obyčejná se rozmaže).

Dnes dostaly první domácí úkol z ČJ, kdo nestihl ve škole – Písanka str. 2 (celá).

V M máme hotovou první stranu, prosím nemocné, popř. pozdě příchozí či kdo nestihl, dopracovat.

Posílám po dětech i lístek s upozorněním ze ŠJ, je třeba znova navolit obědy.

Zítra máme TV – děti jsou informovány, že půjdeme ven. Dejte jim prosím vhodnou sportovní obuv a úbor na ven, do tělocvičny začneme chodit až později.

Více informací se dozvíte zítra na třídních schůzkách.

Těším se na Vás všechny a na naši budoucí spolupráci. Přeji klidný start do nového školního roku.

Vaše třídní učitelka, Olga Kretíková