Obsah rubriky: 1. třída

Dny pro záchranu života II

Vážení,

ve škole se zítra a pozítří budeme  připravovat na život tak trochu jinak.

Pro každou třídu je připraven dvouhodinový program v rámci vyučování.

Více informací o programu najdete v odkazu.

 

Zápis ze schůzky Spolku rodičů

Hezký den,

pro informaci přikládám zápis z prvního jednání Spolku rodičů ve školním roce 2018/2019 konaného dne 6. září 2018.

Spolek_zápis_září 2018_final

V případě dotazů, podnětů či řešení jakýchkoliv třídních či školních záležitostí nás neváhejte kontaktovat!

Kateřina Kubínová

Sběr papíru

Sběr starého papíru se uskuteční v týdnu od 24.9. – 27.9. 2018. Kontejner bude přistaven na parkovišti školy. Děkujeme R.Dubová

Informace ze třídy

19.9.:

Úkol dnes ze Živé abecedy  str. 11, cv. žlutý míček, hledáme stejné dvojice. 

Děti domů nesou přihlášku do Spolku rodičů, prosím pošlete vyplněné po dětech zpět. Více informací o Spolku rodičů zde zde,  na stránkách školy také najdete kontakt na zástupkyni naší první třídy, na kterou se můžete obrátit s dotazy. Pěkné odpoledne. M. R. 

18.9.:

několik fotek ze třídy zde

17.9.:

Dnes úkol z matematiky str. 16/1.

Přehled časů , kdy obědvají žáci 1. třídy: PO 13:00, ÚT 11:40, ST 12:35, ČT 11:40. PÁ 11:50 – případně budou po třídnické hodině končit děti ve 12:35 už naobědvané.

14.9.:

Milí žáci i rodiče. Dnes jsme zvládli první přesun do tělocvičny, necvičili jsme sice moc dlouho, ale převlékání a cesta proběhla úplně hladce. Rodičům děkuji za vybavení na tělocvik. Připomínám ještě zásadu, že každý den kromě pátku mají děti krátký  domácí úkol. Každý den nenosí všechny pracovní sešity domů, nosíme domů většinou ty, ve kterých je úkol nebo na ukázku a pochlubení se. Žákovská knížka zůstala ve škole na dopsání známek. Přeji krásný klidný víkend. M. Rážová

13.9.:

Zítra v pátek 14.9. budeme mít třídnickou hodinu –  tedy pět vyučovacích hodin, kdy končíme ve 12:35 hodin. Třídnická hodina (v rozvrhu TH) se bude v první třídě konat jednou za měsíc, zpravidla první pátek v měsíci. Řešit budeme vztahy ve třídě, organizaci apod. Zde jsou termíny třídnických hodin na první pololetí: 14.9., 5.10., 2.11., 7.12., 4.1. Ostatní pátky končíme po čtvrté vyuč. hodině v 11:40 hodin. Prosím podepište se pod toto sdělení v žákovské knížce děkuji. M. Rážová

 

Sokolení…

Příští týden, ve středu 19. září, se mohou děti zúčastnit se školní družinou zábavně – sportovní akce „Sokolení“ , která se bude konat v libušské sokolovně. Podrobné informace přinesou děti v pondělí na lístečku. Prosím o rychlé vyplnění a vrácení svým vychovatelkám. Děkuji, M. Štaflová

Upozornění

Prosíme všechny rodiče, kteří vozí své děti autem, aby využívali parkoviště pod plochou a do školy své děti vedli přes areál základní školy. Nezastavujte před školou, ohrožujete tím žáky naší školy V ulici před školou je zákaz zastavení, který musí být dodržen. Policie vyhodnotila dopravní situaci před školou jako dostatečně bezpečnou v případě, že budou dodržována pravidla silničního provozu stanovená v této mimořádné situaci.

Prosíme o zvýšenou ohleduplnost a snížení rychlosti i v přilehlých ulicích.

Vedení školy

Důležité upozornění

Z důvodu technického selhání programu žádáme rodiče o opětovné navolení obědů na měsíc září.

Děkujeme za pochopení

Vedoucí ŠJ Piewaková

Info ze třídy

11.9.:

Úkol zase z matematiky, bludiště na str. 12. Zajímavé odkazy: POROVNÁVÁNÍ,  POČTY PRVKŮ

10.9.:

Upozornění na výskyt vší , prohlédněte dětem hlavy, případně ošetřete. Děkujeme.

V pondělky můžete děti do školy přivádět i později, do 8:45 hodin. Kdo přijde dříve, je v ranní družině v přízemí školy.

Domácí úkol je z matematiky, str. 11/1.

7.9.:

Děkuji rodičům za báječnou podporu dětí s kterou tak lehce zvládly první školní týden.  Domů si děti nesou pracovní sešity (doufám, že se pochlubí :-), úkol přes víkend není, žákovské zůstaly tentokrát ve škole na dopsání rozvrhu a známek. V pondělí jdou děti ráno na osmou hodinu do družiny, kde si je v 8:45 vyzvednu a začínáme češtinou.  V českém jazyce je na začátku první třídy předslabikářové období, kdy budeme uvolňovat ruku a cvičit sluchové rozlišování hlásek ve slově. Je to metoda DOBRÉHO STARTU, která předchází psaní a čtení.  Vidíte sami, jak dobře děti „nastartovaly“. Jen tak dál. 🙂

Přeji klidnou sobotu i neděli. M. Rážová

6.9.:

Děti se do školní práce opřeli, dneska jim to šlo “ jako po másle.“ Paní učitelka na výtvarku je moc chválila, brzy uvidíte také naše díla ve fotogalerii. Za úkol je dokreslit školu v prvouce na str. 3 a vybarvit podle skutečnosti. Naťukli jsme už i písmenka a sluchové vnímání prvního písmene slova –  a mile mne překvapili. Mohou si procvičovat i doma např. na těchto stránkách . 

Zítra nás čeká tělocvik, prosím o vybavení a sportovní obuv na hřiště. Pracovní sešit z prvouky  si děti berou zítra do školy. Končíme v 11:40. Krásné odpoledne. M. R.

5.9.:

Děkuji všem rodičům za připravenost dětí a jejich vybavení. Penály mají všichni vzorné 🙂

Dnes jme se už  pouštěli do školní práce, zatím jsme všichni nadšení :-). Společné hry i plnění úkolů jde velmi dobře. Děti se k sobě hezky chovají, poznáváme se. Budeme ještě pracovat na pravidlech třídy a věřím, že se brzy povede je dodržovat.

Domů si děti nesou nový sešit Živá abeceda, na str. 3 mají označený úkol se sovou. (Hodně dětí už ho při vysvětlování rovnou udělalo 🙂 Domů si děti budou nosit pracovní sešit, ze kterého je nějaká práce na doma.

Zítra začínají s paní učitelkou Shilhartovou a dvěma hodinami výtvarky. (Vybavený kufřík ale stačí přinést na příští čtvrtek.) Končíme v 11:40. Stejně tak v pátek. V pátek pátou hodinu bude jednou za měsíc třídnická hodina. Tento pátek ne. Rozvrh budete mít  rozepsaný v ŽK,  zde je zjednodušená obrázková verze:

rovrh hodin zde

Informace ze školní jídelny:

  • Z důvodu technického selhání programu žádáme rodiče o opětovné navolení obědů na měsíc září. Děkujeme za pochopení.
  • K čipu dostaly děti lísteček s informacemi o volení a placení obědů.

Podívejte se na NABÍDKU KROUŽKŮ na stránkách školy

PŘIHLÁŠKA DO KROUŽKŮ ZDE

Krásné odpoledne. M. R.

4.9.:

Dnes jsme si rozdělili šatní skříňky, většina dětí má u sebe už i klíček. Rozdali jsme si pracovní sešit z matematiky, za úkol si ho mají děti obalit a prohlédnout obrázek hřiště na str. 6,7,.

Další informace na webu třídy:

https://trida-u-zelvika.webnode.cz/aktuality/

POTŘEBNÉ POMŮCKY  ZDE

ROZVRH  ZDE

 

Přivítání

Milí žáci, rodiče.

VÍTEJTE DO NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU, ať je pro vás rokem šťastným.

Vaše třídní učitelka Mgr. Milena Rážová

Oznámení

 

Z důvodu rekonstrukce Libušské ulice v Písnici je v ulici Ladislava Coňka vedena objízdná trasa včetně autobusů MHD. Z tohoto důvodu byla pod základní školou upravena plocha pro parkování aut. Prosíme všechny rodiče, kteří vozí své děti autem, aby využívali parkoviště pod plochou a do školy své děti vedli přes areál základní školy. V ulici před školou je zákaz zastavení, který musí být dodržen z výše uvedených důvodů.

Prosíme zvýšenou ohleduplnost a snížení rychlosti i v přilehlých ulicích.

Děkujeme za pochopení.