Category Archives: 1. třída

Naše první pětiminutovka z matematiky

V pátek naši nejmladší školáci zvládli první písemné zjišťování toho, co se naučili a procvičili si za domácí úkol. Z matematiky psali výsledky k příkladům na sčítání. Většina jedniček už má své místo v deníčku. Řekli jsme si, že SPLNIT DOMÁCÍ ÚKOL SE VYPLATÍ.

Skládankové učení

Tento měsíc nás provází kočičky. Čteme si o nich nejen pohádky, ale také se dozvídáme o životě koček různé zajímavosti. Poprvé jsme pracovali s odborným textem. Ve skupinách jsme zjišťovali, jak kočky žijí, s kým jsou příbuzné, jak se chovají. Na závěr každá skupina prezentovala svůj „výzkum“. Zde se už nikdo nezdráhal hovořit. Musím ocenit všechny skupiny nejen za prezentaci, ale také za dodržování pravidel práce ve skupině. Viz. foto

Páteční oběd…

Zítra (8.11.) půjdeme s dětmi z 1. a 2. třídy na oběd vyjímečně až jako druhá skupina, to znamená ve 12.10 hodin. Ve svých družinách budeme tedy cca v půl jedné.

Bubnování

V pátek 15. listopadu se ve školní družině uskuteční akce Bubnování. Proběhne v době vycházky od 14.00 do 15.00 hodin. V tu dobu přítomné děti přinesou své vychovatelce 60,- Kč. V případě hezkého počasí půjdeme na zahradu před zahájením programu.

Oznámení

Vážení rodiče,

pedagogický sbor naší školy se do vyhlášené stávky dne 6. 11. 2019 nezapojí. Učiní tak s ohledem na komplikace, které by takové náhlé rozhodnutí způsobilo rodičům a žákům naší školy.

Za vedení školy Lukáš Zvěřina