Obsah rubriky: 5. třída

Nezapomenutelný Edison

Edison je mezinárodní projekt, který se snaží o to, aby žáci základních škol lépe poznali kulturu jiných zemí a jako bonus se procvičili v angličtině. Definice je to hezká, ale jak tedy projekt probíhal?

Do naší školy přijelo šest studentů z šesti různých zemí a po dobu jednoho týdne učil každý jednu třídu, Ashok z Indie 2.B, Oleksandra z Ukrajiny 5. třídu, Aidana z Kazachstánu 3.B, Ani z Gruzie 3.A, Ting z Taiwanu 2.A a Faris z Maroka 4.třídu. Velké zahájení proběhlo v pondělí a hned po něm se žáci učili o zemích studentů, jejich zvycích, tradicích a oblíbených sportech. Zároveň se všichni připravovali na páteční prezentace a krátká vystoupení. Také prvňáčci si každý den užili jednoho studenta, pokaždé z jiné země.

V těchto několika větách jsem vysvětlila, co se v průběhu týdne stalo, ale je v nich vynecháno mnoho krásných emocí a vzpomínek. Studenti přirostli žákům k srdci, což se ukázalo po všech prezentacích a vystoupeních, když nastal čas loučení. První stážista ještě ani nedokončil své sbohem a některé děti už plakaly. V průběhu týdne jsem na stážisty slyšela tolik chvály, jako jsem od svých učitelů neslyšela za celý život. Stážisti také děkovali za cenné zkušenosti, které se od učitelů přiučili. Paní zástupkyně mi prozradila, že za poslední léta, kdy se Edison na škole koná, ještě nikdy nepotkala skupinu tak zodpovědných, skromných a nadaných mladých lidí. Myslím, že při závěrečné ceremonii nebyl nikdo, koho by odjezd studentů nechával chladným.

Na konec tohoto krásného zážitku tedy nezbývá než poděkovat všem, kdo se na projektu podíleli. Děkujeme rodinám, ve kterých stážisti bydleli a s kterými trávili volný čas. Spolku rodičů, který projekt spolufinancoval, zaměstnancům školy, paní učitelkám a hlavně všem žákům. Bez těchto lidí by se tento nezapomenutelný zážitek nemohl uskutečnit.

Agáta Křečková

asistentka koordinátora projektu

Keramické výrobky připravené k vyzvednutí

Vážení keramici,

výrobky z podzimní  keramické dílny máte připravené k vyzvednutí v 1. patře budovy školy v papírových taškách označených číslem výrobku.

Děkujeme a přejeme radost obdarovaným i Vám.

Blanka Chýlová

 

 

Setkání ŽÁKOVSKÉHO ZASTUPITELSTVA

Žákovské zastupitelstvo se nekoná v pátek  7.12. a 21.12.
Poslední setkání v roce 2018 se uskuteční 14.12. 
Po novém roce se sejdeme 11.1.2019.
Blanka Chýlová

Třídní schůzky

Ve čtvrtek 6.12. 2018 proběhnou ve třídách od 17,30 třídní schůzky. Jste srdečně zváni.

Jana Daňhelková

 

Den otevřených dveří

Vážení rodiče, pokud plánujete v pátek návštěvu školy, věnujte prosím pozornost této informaci:

Děti, které prezentují 2.- 5. ročník, jsou rozděleny do skupin A a B.

Skupiny A budou prezentovat od 8:30- 9:00.

Skupiny B budou prezentovat od 9:00-9:30.

Těšíme se na vás.

Jana Daňhelková

Píseň pro Edison

Zde je k dispozici finální verze.

 

Upozornění

Vážení rodiče,

kontrolujte prosím zejména v tomto období dětem pravidelně vlasy, vyskytly se vši.

Děkuji Jana Daňhelková.

Týden s Edisonem

V příštím týdnu se uskuteční dlouho očekávaný projekt Edison.

Úpravu začátků a konců vyučování máte v předchozím článku a děti v ŽK.

S sebou budou mít děti každý den penál, ŽK, svačinu, pití, čip do ŠJ, klíče od skříňky.

Svačinky pro studentku i napečené dobroty od maminek mají děti rozdělené po dnech a vědí, kdy na ně přijde řada.

Na pondělní zahajovací ceremoniál budou mít děti na sobě žlutá trika a modré kalhoty ( sukně ) v barvě vlajky Ukrajiny. Děvčata, která vystupují s tancem,  si dohodla bílé blůzy- trička a černé legíny s černým sakem nebo svetříkem.

V úterý a ve středu budou mít děti jednu vyučovací hodinu NJ a jednu AJ. Ti, co koncem týdne chyběli si s sebou už v pondělí !!! přinesou na oba předměty učebnice, sešity, pracovní sešity a slovníčky. Ostatní děti si je nechaly raději ve škole.

Ve středu jde většina dětí rovnou ze školy na plavbu parníkem po Vltavě. Tento den s sebou už do školy musí mít děti lítačku nebo opencard, popř. 2 přestupní jízdenky MHD a ještě jednu menší svačinku na odpoledne. Návrat ke škole jsem předpokládala na 17.00 – 17.30 h. ke škole, ale je možné, že to bude ještě trochu později. V pondělí budou mít děti v ŽK vlepený lísteček a prosím zatrhnout, zda jedou až ke škole nebo zda je mohu pustit dříve ( a dopsat kde ).

Ve čtvrtek se od 17.30 h. uskuteční třídní schůzky v naší třídě v přízemí a ráda Vás budu informovat o tom, co jsme zvládli v prvním čtvrtletí a co nás ještě do konce prosince čeká.

Zároveň srdečně zveme všechny rodiče na páteční den otevřených dveří, aby mohli shlédnout prezentace svých dětí v době od 8.30 –  9. 30 h. v páté třídě v přízemí. Budeme se na Vás těšit !

 

Na rybníku se zatím bruslit nedá

Písničtí  občané upozorňují na to, že školní děti se kloužou na nedostatečně zamrzlém ledu na rybníce.

Prosím, poučte Vaše děti.

Děkujeme