Obsah rubriky: 5. třída

Zápis z jednání Spolku rodičů

Hezký den,

Pro informaci rodičům přikládám zápis z jednání Spolku dne 8. listopadu 2017.

SRPŠ_zápis_listopad 2017_final

Kateřina Kubínová

Projekt EDISON 19.2.-25.2.2018

Vážení rodiče,

hledáme ubytování ještě pro dva studenty. Rodina může ubytovat i dva studenty. Děkuji za podporu.

Kontakt : Ladislava Ondrouchová, 777 259 027

Třídní schůzky se konají zítra ve čtvrtek 9.11. od 17.30 hod.

Vážení rodiče,

těším se na Vás zítra v 17.30 hod. v naší 5. třídě. Rodiče, kteří si objednali brožuru o víceletých gymnáziích, prosím o připravení přesné částky, kterou vloží za ni do našeho TF. Díky osobnímu vyzvednutí brožur v prodejně jsme dostali cenu nižší, takže 1 brožura vychází na 68,- Kč.

Děkuji, Olga Kretíková

Fotografie z Halloweenského strašení

Ve fotogalerii jsou již umístěny fotografie z Halloweenského odpoledne!

Poohlédnutí za posledním měsícem

V měsíci říjnu jsme byli opravdu pilní:

V ČJ jsme prošli Slovo a význam, důkladně si zopakovali stavbu slova a nyní se zabýváme tvorbou slova. Čeká nás gramatika psaní předpon s-, z-, vz- a přípon -ný, – ní, -ský, -ští. Máme rozpracovaný sloh: Popis pracovního postupu s termínem odevzdání do 7.11. Pomalu odevzdáváme čtenářské deníky s posledními 3-4 knížkami od minulého škol. roku.

V M jsme prošli jednotky délky, času a hmotnosti, písemně násobíme trojciferným činitelem a dělíme jednociferným dělitelem, v geometrii už umíme sestrojit čtverec při zadání délek jeho úhlopříček a narýsovat pravoúhlý trojúhelník při zadání pouze dvou délek stran. Po kontrolní prověrce z geometrie dne 1.11. budeme pokračovat obvody obrazců, budeme počítat s římskými číslicemi a budeme se zabývat zlomky.

V dějinách nás zaujala doba Pobělohorská a baroko, v přírodovědě jsme zvládli nerostné suroviny a teď si povídáme o energetice, bude následovat Půda. Ze zeměpisu si prověřím znalosti žáků o krajích a krajských městech dne 2.11. krátkou prověrkou.

Ve VV jsme vytvořili velmi pěkné podzimní obrázky technikou zapouštěných barev, lepení a dotvoření linií tuší, máte možnost si je prohlédnout na listopadových třídních schůzkách.

Pro vzpomínku posílám pár fotek z našeho výletu za historickými pamětihodnostmi Prahy a návštěvy Muzea Kampa koncem září: Muzeum Kampa

Děkuji všem za rychlé odpovědi na můj dotaz ohledně objednání brožurky o gymnáziích (viz hromadný e-mail, který jsem Vám posílala 26.10.), kdo má ještě zájem a neodepsal, má možnost tak učinit ještě do nedělního večera 29.10. Brožura stojí 75,- Kč.

Co nás čeká v listopadu?

1.11. prověrka z geometrie

2.11. prověrka ze zeměpisu

4.11. Keramická dílna a bazar dětského oblečení a sport. potřeb

9.11. Třídní schůzky od 17.30 (pozor- budou zde info o školách, pokusím se dodat i brožury)

10.11. Výchovný koncert v Rudolfinu Čáry a kouzla v opeře (vstupné hrazeno z TF)

 

Zdravím a dětem přeji příjemný zbytek podzimních prázdnin, Olga Kretíková

Omezený provoz ve školní jídelně

Vážení,

z důvodu nemoci paní kuchařky se 30.10. -1.11.2017 vaří pouze jedno jídlo.

                         Děkuji za pochopení Piewaková vedoucí ŠJ

Bazar s dětským oblečením a sportovním vybavením

Vážení rodiče,

V době konání keramické dílny (sobota 4. listopadu, 10 – 14 hod) bude možnost v prostorách školy prodávat či nakupovat dětské oblečení, boty a sportovní potřeby. Začátek je v 10 hod (příchod prodávajících a organizátorů v 9.30), konec ve 14 hod.

Takže pokud jste akorát zjistili, že doma máte navíc už malé lyže a boty, brusle, kolo či sportovní i jiné oblečení po dětech, určitě přijďte! A ostatní, pokud právě sháníte novou lyžařskou výbavu, zimní oblečení či jiné věci pro děti, taky přijďte!

Od prodávajících budeme na místě vybírat „příspěvek na organizaci a stůl“ 100,– Kč. Případné zájemce prosím o nahlášení na mojí adresu – kubinova525@gmail.com .

Budeme se na vás moc těšit!

Za Spolek rodičů,

Kateřina Kubínová

Obědy

Žádám rodiče,aby včas objednávali stravu.

Za pochopení děkuji Ivana Piewaková vedoucí ŠJ

Kdo jde po 5. roč. na umělecká a sportovní gymnázia?

Prosím rodiče žáků, kteří uvažují o přestupu svých dětí na umělecká a sportovní gymnázia, aby mi dali co nejdříve vědět. Na tento typ škol se musí přihlášky odevzdávat do konce listopadu tohoto roku, protože žáci vykonávají ještě talentové zkoušky, až pak se konají normální přijímací zkoušky. Žáků, kteří se chystají na speciální školy zaměřené na sport či umění, ale jedná se o základní školy, se tento spěch netýká, tam probíhají talentové zkoušky až na jaře.

Přihlášky na normální (bez zaměření) víceletá gymnázia budete odevzdávat na zpracování do naší školy počátkem února tak, abych vám je mohla odevzdat pro odnesení na příslušnou školu do poč. března. Bližší informace podám na nejbližších třídních schůzkách (9. 11.)

Olga Kr.

Testy a prověrky v říjnu.

Dnes jsem rozdala dětem prověrky z ČJ (Stavba slova), které se jim již daleko lépe povedly než ty minulé. Učivo jsme znovu vysvětlili, procvičili a napsali novou. Na druhé prověrce to bylo moc vidět. Dala jsem dětem na výběr, kterou z nich přiznají jako platnou známku.

Prověrky z převodů jednotek hmotnosti a času nám ukázaly, že látku jsme zvládli velmi dobře (v ŽK).

Prověrku z přírodovědy na Nerostné suroviny jsme také zvládli velmi dobře. A co nás z testů čeká nyní?

středa 1. 11. geometrie (konstrukce trojúhelníků – věta SSS, SUS, konstrukce čtverce podle úhlopříček)

čtvrtek 2. 11. Vla – zeměpis (slepá mapa – označení kraje a krajského města). Ve škole jsme cvičili i na PC, komu to nešlo, může ještě docvičit doma na těchto adresách:

www.purposegames.com/game/krajska-mesta-cr-game……….krajská města

//slepemapy.cz/practice/cz/region_cz………………………………..názvy a poloha krajů ČR

Malé pětiminutovky – průběžně: ČJ (vyjmenovaná slova, koncovky), M – písemné násobení a dělení.