Obsah rubriky: Aktuality školní družiny

Akce ŠD příští čtvrtek…

Ve čtvrtek 26.4.2018 pořádá Sokol Libuš akci ke Dni Země „Perníková chaloupka aneb cesta pohádkovým lesem“. Jde o putování od Alberta Modřanskou roklí až k přehradě. Cestou budeme plnit úkoly a také se zapojíme do úklidu okolí.

Vaše děti se mohou této akce zúčastnit se školní družinou. Pokud se povede počasí, budeme se s dětmi vracet lesem. Proto je velmi nutné, aby děti měly pohodlnou turistickou obuv, svačinu a pití. Odchod od školy plánujeme na 14.00 a návrat kolem 17.00 hodin. V případě deště se akce bude konat v sokolovně, to bychom se vrátili určitě dříve. (Dotazník o účasti přinesou děti v pondělí.)

Počasí se povedlo…

…a na farmě jsme si to opravdu užili 🙂

Na farmu…

Ve úterý 17. dubna se půjdou děti z 1.A a 1.B se školní družinou podívat na zvířátka k panu Profousovi na rodinnou farmu ☺. Připravte prosím dětem pro zvířátka malou svačinku (jablko, mrkev, suché pečivo…). Odchod od školy je ve 13 hodin.

V případě deštivého počasí bude akce odložena.

Pejskové…

v naší družině 🙂

Důležité!

V pátek 23. března se konají v naší škole „Slavnosti jara“. V celé budově budou probíhat rukodělné dílny, proto provoz školní družiny končí v 16 hodin. (Poté se můžete se svými dětmi společně zúčastnit.) Děkujeme za pochopení.

Březen ve ŠD…

V úterý 20. března od 14 hodin proběhne ve školní družině zábavně naučný program  „Bezpečný pes“.

V tomto programu se děti naučí jak se chovat k cizím psům na ulici, jak se zachovat v určitých situacích, do kterých se můžou děti se psem na ulici dostat. (Pes na vodítku, kterého potkáme na ulici se svým pánem, pes kdekoliv přivázaný, pes bez pána pobíhající po ulici a hlavně nejhorší situaci a to psa agresivního, který již vykazuje známky blížícího se možného napadení), jak tyto situace konkrétně řešit a co v těchto případech nejlépe dělat.

Všechny děti, které v době konání akce budou ve školní družině, přinesou 50,- Kč (prosíme nejpozději do pátku 16.3.) Děkujeme.

 

Karneval v Meteo…

Jak to dětem slušelo se koukněte zde 🙂

Masopustní průvod…

Fotečky z dnešní akce najdete tady :)!

Co nás čeká v únoru…

V úterý 13. února, pokud počasí dovolí, se projdeme Písnicí v masopustním průvodu za doprovodu harmoniky. Kostýmy a masky vítány ☺!

A o týden později, ve středu 21. února, se vypravíme do ZŠ Meteorologická na družinový karneval, kam nás pozvali naší kamarádi a hodné paní vychovatelky. (Podrobnosti přinesou děti včas na lístečku.)

Šály…

Je velkým překvapením, že vlny na šály dorazily dřív, než jsme čekali.  Začneme tedy plést už tento týden! Kdo to stihne, užije si ji už o prázdninách ☺!! Romana Dubová