Zprávy ze školy v přírodě

STŘEDA: poslední den

Dopoledne učení, loučení, balení, hodnocení…. Venku bohužel prší. Fotky ZDE a ze včerejška ještě ZDE. U školy budeme mezi 17:30 a 18 hodinou.

ÚTERÝ:

Dnes jsme se dopoledne ještě pilně učili, krátký pobyt venku před obědem a odpolední program se jmenuje Stavba hradního panství. Jídelníček: k obědu rajská omáčka a k večeři rizoto. Rodičům děkujeme za milé emaily a podporu. 🙂 Fotky ZDE, průběžně doplňujeme.

PONDĚLÍ:

Začínali jsme v učebnách, děti psaly, tvořily projektové knížky apod. Po ranní mlze vyšlo sluníčko, tak jsme také užívali bohatě vybavený venkovní areál. Pátá třída navštívila nejen Čechův mlýn, ale také nedaleké magické místo „České Lurdy“. Odpoledne se děti věnovaly různým druhům netradičních sportů. Jídelníček: kuřecí řízek, bramborová kaše, k večeři oblíbené buchtičky se šódó. Fotky ZDE.

NEDĚLE:

Dnešní dopoledne se nese ve znamení trilobitů. Vyrazili jsme do Skryjí stezkou Po cestě trilobita, několik exemplářů – odlitků- jsme necházeli už před muzeem, kde jsme se dozvěděli o výzkumu Joachima Barranda. Na výstavě bylo možné vyzkoušet paleolontologické kladívko a objevit vlastní zkamenělinu. Dnešní jídelníček: K obědu čína a k večeři výborné zapečené brambory se zeleninovým salátem. Fotky ZDE – během večera průběžně doplňujeme. 🙂

SOBOTA:

Po snídani jsme vyrazili na exkurzi do Čechova mlýna. Pan Čech nám vyprávěl o strojích a českých vynálezcích, kteří se proslavili po celém světě. Ve mlýně je malé muzeum, kde je také busta prezidenta Beneše, ten měl v nedalekých Šlovicích příbuzné. Cesta zpátky vedla podél řeky Berounky. Jemný deštík se ale změnil v přeháňku a nyní sušíme bundy a mokré svršky. Pátá třída měla procházku mnohem delší, bez exkurze ve mlýně, po cestě podzimní přírodou však našli houby a viděli mloky, jak vyprávěli. K obědu bylo vepřo knedlo zelo a po odpoledním programu „Správný rytíř“ nás čekají špagety s boloňskou omáčkou. 🙂 fotky ke shlédnutí budou ZDE. Více fotek bude večer. 🙂 M. Rážová

PÁTEK:

Dorazili jsme v pořádku. Cesta byla dlouhá, ale dočkali jsme se – mimo jiné také vlídného přijetí a svých pokojíků a vychovatelů. K večeři bylo kuře na paprice a rýže. Děti povlékly postele, zabydlely se a nyní hrají společně hry. Večerka je v devět hodin. Děti vypadají dost spokojeně, užívají si společné chvíle.

M. Rážová