Učivo do 17.2.

ČJ – párové souhlásky B/P a D/T. Učeb. do str. 73 (v sešitě máme DÚ 73/5, již hotový přepis). Pí II. hotovo po str. 3 (včetně). PS po str. 23. Proběhlo třídní kolo recitační soutěže Lipový květ, postupují 2 vybraní recitátoři do školního kola soutěže: Julie K. a Kubík Hýb. (jako náhradník Magda K.). Užili jsme si i celodenní projekt DV, prezentace slohových prací Popis osoby a třídní hodnocení recitací (vše oklasifikováno v ŽK).

M – po str. 35, počítáme již do 100. Žáci, kteří mají na vysvědčení horší známku než 1, popř. kteří se při počítání cítí ještě nejistě, nosí povinně POČÍTADLO na M do školy.

PRV – na příští hod. si každý přinese papírové HODINY. Lze je zakoupit v papírnictví, nebo vyrobit (dvě hodinové ručičky připevnit do středu tak, aby se daly otáčet). Doporučuji pořídit takové hodiny, které mají nejen čísla 1-12, ale i dále pokračování 13-24 hodin označené malými čísly. Učeb. str.34-35, PS hotovo po str. 27.

AJ – dokončená konverzační kapitola „My school“, po str. 31. PS po str. 27. Máme napsaný 3. test z poslední kapitoly – známky budou po prázdninách.

Výchovy – dnes jsme si užili úžasný den na kopcích KJ bobováním, ačkoliv to ráno s počasím nevypadalo, zažili jsme sluníčko a perfektní kopce na sjíždění. Všechny děti byly veselé a šťastné. Byl na ně krásný pohled. Dokonce mě pak ve škole překvapily nečekaným společným dárkem – přáníčkem s drobnými dárečky od celé třídy a vyznáním, že se jim náš společný učební život ve třídě líbí. Moc jim za něj děkuji, byla jsem dojatá, potěšená.

Přeji všem dětem naší třídy i jejich rodinám spokojené užití jarních prázdnin, hodně zimních radovánek a rodinné pohody. V pondělí 18.2. se na všechny své žáčky budu těšit v naší třídě. O.K.