Výlet do Drážďan

2.května jsme společně se čtvrťáky a třeťáky jeli na poznávací výlet do Drážďan. Těšili jsme se, jak si vyzkoušíme německá slovíčka a ve škole získané znalosti. Naším prvním cílem byly Drážďany s prohlídkou hlavních historických památek města a úžasná prohlídka Skleněné manufaktury, kde jsme viděli výrobní linku a kompletaci elektromobilů značky VW. Nadchly nás i roboti, kteří s lehkostí osazovaly skla a různé druhy pneumatik. Denně se v továrně vyrobí ve dvou směnách 72 elektromobilů a téměř žádný není svými parametry stejný s ostatními. Manufaktura se nachází uprostřed rozlehlých parků. Využili jsme krásného počasí i prostředí těchto parků k polednímu pikniku. Společnost nám dělali sloni, velbloudi a lamy z nedalekého cirkusu.

Pak jsme pokračovali do nedalekého vodního zámku Moritzburgu. Samozřejmě nemohla chybět fotografie ze schodiště, na kterém Popelka ztratila střevíček. Zbyl čas i na nákup suvenýrů. Zmrzlinu jsme si už dokázali objednat v němčině u paní prodavačky každý sám.

Poslední zastávkou byla úchvatná vojenská pevnost Königstein , kterou používali vojáci během 1. i 2.sv. války. Nachází se v oblasti labských pískovcových skal a je z ní překrásný výhled do okolní krajiny. Děti si prošly celou pevností a viděly nádvoří, budovu starých i nových kasáren, lazaret, kostel, pokladnici, hrad, středověká opevnění, hladomornu, hasičskou zbrojnici,stará vojenská děla a další zajímavosti.

Výlet se opravdu vydařil, počasí nám přálo a děti se chovaly po celou dobu moc hezky 🙂