Učivo a dění týdne do 21. 6.

Učivo ve všech předmětech dobrané. Následující týden budeme mít vyučování denně od 8 do 11.40, řešit budeme zejména organizační a třídnické věci pro ukončení školního roku.

Co, kdy, jak?

  1. v PO odevzdáváme učebnice – prosím rodiče, aby zkontrolovali jejich stav, případně pomohli dětem s jejich opravou (slepení, gumování apod.). Žáci dostanou lísteček s případnou platbou za učebnice ztracené, zničené, poškozené v tomto škol. roce. Platbu přinesou děti následující den v hotovosti (z výchovných důvodů, doporučuji, pokud mají děti své kapesné, mohou platit z něho). Vracíme učebnice AJ, PRV.
  2. v PO nebo ÚT dostanou děti učebnice na nový školní rok (ČJ, M, PRV), pracovní sešity dostanou až v září na první hodině příslušného předmětu. Připomínám pro ty, které ještě nezaplatili do našeho TF platbu 500,- Kč za pracovní sešity, aby tak urychleně učinili! Děkuji.
  3. Klíče od šatny jsme již všichni odevzdali, děkuji za to. Prosím zanechat otevřenou šatní skřínku ve středu odpoledne úplně prázdnou, ve ČT děti přezuvky nebudou potřebovat.
  4. VV kufříky i naše výtvarná díla již mají děti doma. Dostanou již jen svou použitou učebnici Čtení s porozuměním. ŽK máme uložené ve škole a žáci je dostanou zpět v září.
  5. Do školy nosíme: Penál, úkolníček, svačinu, pracovní sešit z M, i PRV (nyní je u mne pro kontrolu), svou rozečtenou knihu, společenské hry, které chtějí děti hrát s kamarády (karty, pexeso,…) při prodlevách v organizačních třídních pracích. Přezuvky si mohou žáci nechávat v otevřených skřínkách až do středy.
  6. V ÚT nás čeká školní akademie. Sraz všech dětí naší třídy je v 16.30 ve 2. patře v naší třídě, kde se převlékneme do kostýmů na vystoupení a přejdeme pod pódium. Rodiče mohou přijít před pódium na 17.00, kdy začíná vystoupení. Po vystoupení naší třídy (pokud dítě nevystupuje ještě se sborem) si rodiče své děti ihned přeberou po pódiem. Sborové děti pokračují s paní uč. Olgou dál na přípravu na další vystoupení a rodiče si je odeberou ihned po jejich vystoupení.
  7. Ve ČT se sejdeme ve třídě (venkovní obutí, desky na vysvědčení), ukončíme vyučování v 8.45. Tehdy děti odvedu ke vchodu školy, kde je rozdělím podle toho, zda tam na ně bude čekat rodič, nebo bude mít žák propustku/lísteček o uvolnění ze ŠD, nebo bude pokračovat ve škole v ŠD až do příchodu rodiče. Zároveň si děti, které mají objednaný oběd, u dveří kuchyně vyzvednou svůj studený oběd v sáčku.

Doufám, že školní rok zakončíme v pořádku a s veselou myslí se rozloučíme na prázdniny. Zdravím, O.K.