Počítače

 HTML stránky našich žáků

Počítače pro děti

 

Pokud rádi trávíte u počítače svůj volný čas, ale nebaví vás jen hrát bezduché hry, rádi se učíte něco nového – tak je tento kroužek určen právě vám! Na kroužku počítačů se učíme pracovat s kancelářským vybavením řady Microsoft Office, píšeme graficky upravené slohovky, pracujeme s internetem, prezentujeme v Powerpointu a retušujeme obrázky v Malování.

2018:

I kroužek Počítače probíhal letos ve 2 termínech.

Začátečníci se učili ovládat Microsoft Word, psali v něm hezké referáty, vyzkoušeli si vytvořit osobní životopis a pozvánku na oslavu narozenin. V malování trénovali své umělecké vyjádření a vyřádili se s barvičkami. V neposlední řadě objevili Powerpoint a učili se prezentovat před celou třídou.
Pokročilí v Powerpointu navázali a zdokonalovali v něm svoje techniky a projev. Svoje práce oživili animacemi, přechody a obrázky. Kromě toho využili Powerpoint i ke tvorbě koláží a kompozic. Dále si vyzkoušeli tvorbu vlastních webových stránek a psali je rovnou kódem HTML. Jako alternativu k Powerpointu si zkusili i bezplatný tvořič prezetancí Prezi.com.

20170530_130038

Přijďte a vyzkoušejte!