Tvořivé odpoledne s Informatikou

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vás informovat o nabídce dvou termínu tvořivých workshopů pro žáky 2. – 5. třídy. Tyto workshopy jsou organizované naší školou za pomoci externích lektorů. Maximální počet dětí, přihlášených na jeden workshop, je 15. Přihlášení prosím proveďte na email lukas.zverina@zspisnice.info. Uveďte prosím jméno i třídu dítěte a na který workshop se hlásí (včetně termínu).

Termíny všech workshopů jsou v pondělí 4.11 a 18.11 od 14:00 do 16:00. Workshopy probíhají zároveň. Cena je 80 kč za workshop a zahrnuje i spotřebovaný materiál.

3D tisk

V rámci tohoto workshopu se žáci naučí ovládat program Thinkercad, pro tvorbu modelů a budou si smět sami zadat svůj model k tisku. Zároveň si také vyzkouší vyhledávat vhodné modely v databázích.

Courious cars – robotika

Tento workshop pracuje s robotickou sadou SAM labs. Žáci zvládnou naprogramovat a dotvořit si dálkově ovládané autíčko. S ním pak absolvují několik kol závodu.

Digitální fotografie

Workshop je zaměřený na jednoduchou kompozici, tvorbu fotografií a jejich následnou úpravu . Výsledkem může být i hezká vánoční fotografie jako dárek pro blízké.